Bilgi Sayfaları

Alışveriş Güvenliği

 

Kredi Kartı Güvenliğimiz

Mağazamızdan alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği ilk planda tutulmaktadır.

 

Firsatekstra.com’dan yaptığınız alışveriş sırasında kayıt ve ödeme sayfaları gibi kişisel bilgi girişinin yapıldığı her durumda web sitemiz güvenli moda geçerek bilgileriniz şifrelenmesini sağlar. GeoTrust Inc. tarafından imzalanan RapidSSL SHA256 CA SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile yüksek derecede şifrelen veriler bilgilerinizin 3. kişilerin eline geçmesini ebgeller.

 

Mağazamız müşterilerine güvenli bir alışveriş deneyimi sunmak için Türkiye'nin en yaygın online ödeme altyapılarını kullanmaktadır. Aynı şekilde kart bilgileriniz de şifrelenir ve kart bilgileriniz sadece banka tarafından bilinen bir algoritmayla çözülerek onaylanır ve onay provizyonu sitemize iletilir.

 

Kart bilgilerinizin  SSL protokolü ile şifrelenerek bankaya gönderilmesi üçüncü şahısların herhangi bir koşulda kart bilgilerinizi ele geçirmesini de engellenmiş olur.

 

Firsatekstra'nın bu sertifikaya sahip olduğundan emin olmak için; Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ üst köşesinde (kullandığınız tarayıcıya göre sol üstte olabilir) bulunan kilit resmine bakabilirsiniz. Bu kilit resmi, sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

 

Bunun yanında Firsatekstra.com’da kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfada adres çubuğundaki yazıya baktığınız zaman site adresinin başında “http” yerine “https” yazdığını göreceksiniz.

 

Başında "https" yazılan adreslerle bağlantı kurduğunuzda, bilgiler sadece karşı taraf ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifrelenir. http ile yapılan bilgi alışverişinde ise bir şifreleme yoktur, başka kişiler de sizin aldığınız ve verdiğiniz bilgilere ulaşabilir. https, bilgi güvenliği gereken zamanlarda uygulanan bir güvenli iletişim protokolüdür.